Dobre padnúce pánske nohavice vedia zakryť mnohé nedostatky. Naopak nohavice, ktoré vás tlačia alebo sú až príliš veľké, vám znepríjemnia všetky aktivity počas dňa. Pánske nohavice rozličných strihov a modelov je potrebné prispôsobiť vašej postave. Vyberte si také, ktoré budú vašou druhou kožou a zabezpečia vám pocit pohodlia pri každej činnosti.

Univerzálne pánske nohavice

Pánske nohavice sú pohodlnou a modernou alternatívou klasických džínsov. Džínsy sú síce univerzálnym kúskom v šatníku a dajú sa plnohodnotne kombinovať, ale nohavice dodávajú svojmu nositeľovi formálnejší výzor. Nohavice sa vďaka rôznym strihom a typom dajú nosiť prakticky kamkoľvek. Kúpou dobre padnúcich nohavíc získate kus oblečenia, ktorý skvele doplní každý váš outfit.

Typy pánskych nohavíc

Pánske chinos nohavice

Najväčšej obľube u mužov sa v posledných rokoch tešia nohavice v strihu chinos. Tieto nohavice sú určené pre pánov, ktorí majú radi eleganciu. Ich decentný strih a praktické vrecká umiestnené v zadnej časti a po bokoch si našli svojich priaznivcov vo všetkých vekových kategóriách. Chinos nohavice sa vyrábajú z čistej bavlny, vďaka ktorej sú veľmi pohodlné. Kvalitné chinos nohavice vo viacerých farbách nájdete na stránkach internetového obchodu bolf.sk https://bolf.sk/slo_m_Panska-moda_Panske-nohavice-3402.html.

Maskáčové nohavice

Maskáčové nohavice majú dlhú históriu, na určité obdobie zapadli do zabudnutia a dnes sa opäť dostávajú na výslnie. Ich voľný strih im zaručuje popularitu hlavne u mladých mužov. V minulosti sa maskáčové nohavice vyrábali len v maskovacom vzore. V súčasnosti si môžete vybrať maskáče v mnohých farbách. Moderné maskáčové nohavice majú voľný strih, sú kvalitne prešité a majú množstvo vreciek. Maskáče sa hodia na nosenie počas voľného času, do prírody alebo na večierok.

Baggy nohavice

Prvé baggy nohavice sú úzko spojené s hudbou. Ide o nohavice s nižším sedom bez švov, ktorý voľne visí. Tento typ nohavíc obľubujú mladšie ročníky a vyznávači rapovej hudobnej scény. Ich najväčšou prednosťou je absolútna pohodlnosť a ležérnosť. Vďaka voľnému strihu ich môžu nosiť chudší i objemnejší muži. Nie sú vhodné pre nízkych pánov, keďže opticky zmenšujú postavu. Bavlnené baggy nohavice so syntetickou tkaninou v rôznych farebných prevedeniach si môžete vybrať na webovej stránke https://bolf.sk/slo_m_Panska-moda_Panske-nohavice-3402.html.

Jogger nohavice

Hľadáte kompromis medzi eleganciou a ležérnosťou? Vsaďte na jogger nohavice, ktoré sú veľmi pohodlné. V páse sa jogger nohavice dajú nastaviť gumou na rôznu veľkosť a vďaka tomu sa prispôsobia akejkoľvek postave. Jogger nohavice sú dostupné aj ako model s viacerými vreckami, ktoré sú veľmi praktické. Vďaka rôznym dizajnom sa jogger nohavice hodia na nosenie po meste, do práce i na športové akcie.

Nohavice, ktoré vždy perfektne sedia

Nepodceňujte kúpu nohavíc a nezabudnite sa poriadne zmerať. Jedine správna veľkosť je zárukou dobre padnúcich nohavíc. Vždy sa riaďte veľkostnými tabuľkami obchodu, v ktorom sa chystáte nakupovať. V prípade, že si neviete poradiť, obráťte sa na predajcu. Na webových stránkach bolf.sk https://bolf.sk/slo_m_Panska-moda_Panske-nohavice-3402.html vám predajcovia vždy radi pomôžu s výberom dobre padnúcich nohavíc. Dôležité pri kúpe nohavíc sú hlavne dva rozmery – obvod pása a vnútorná dĺžka nohavíc smerom od rozkroku. Obvod pása by ste si mali merať tesne nad opaskom. Dĺžku nohavíc merajte od rozkroku po pätu alebo tesne nad pätou. Tento rozmer si vyberajte podľa typu topánok, ktoré najčastejšie nosíte. Po zmeraní sa zamerajte na dve čísla uvedené na nohaviciach. Najčastejšie sa môžete stretnúť s číslovaním napr. 36/28. Prvé číslo je údajom o obvode pásu nohavíc a uvádza sa palcoch. Aby ste zistili rozmer v centimetroch je potrebné toto číslo vynásobiť číslom 2,54. Číslo za lomkou udáva dĺžku nohavíc taktiež v palcoch od rozkroku po dolný šev. Ak vám nohavice sedia v páse, v dĺžke, neodstávajú v oblasti bedier a môžete v nich pohodlne sedieť, našli ste tie pravé nohavice pre váš typ postavy.