Najprv je dobré sa spýtať: „Čo si predstavujete pod mužskými šperkami?“ Pretože predstava mužských šperkov môže byť rôzna – od hodiniek až po náušnicu v pupku. Ako mužské šperky sa považujú hlavne hodinky, obrúčky, pečatné zlaté prstene, manžetové gombíky, spony na kravatu, náramky či vojenské známky. Teda nič, čo by pôsobilo nemužsky alebo dokonca žensky. Avšak aj muži majú určíte pravidlá pre nosenie šperkov. Aké? To sa dozviete v ďalších riadkoch.

Jednoduchosť a vkus

Nekombinujte jedno cez druhé, v jednoduchosti je predsa krása. Začnite hodinkami a k nim pridajte ostatné doplnky. Najlepšou voľbou sú hodinky s koženým náramkom, ktoré môžete nosiť ku všetkému, navyše spĺňajú podmienky etikety a môžete ich využiť aj ku svojmu obleku. K nim môžete pridať manžetové gombíky a sponu na kravatu. Keď sa cítite pohodlne, môžete pridať aj ďalšie šperky.

Zlaďte materiál

Nemiešajte farby kovov, je to rušivé a neestetické. Máte so svojou manželkou platinové obrúčky, ktoré si nikdy nedávate dole? Potom vyberajte ostatné doplnky práve v tejto farbe. Či už manžetové gombíky, pracku na opasku alebo kovové prvky na hodinkách. Vždy zachovajte iba jeden farebný odtieň.

Zlato či striebro?

Strieborné šperky pôsobia viac decentne a nie sú také výrazné ako zlaté. Čo je pri mužských šperkoch veľká výhoda. No keď máte vzácny rodinný pečatný prsteň zo zlata, samozrejme, že sa ho nevzdáte len kvôli tomu, že je zo zlata. Dôležité však je, aby ste k nemu správne vybrali ostatné šperky. Pretože, keď je veľa zlata na jednom mieste, púta to aj veľa pozornosti, čo nie je práve najlepšie.156778

Prispôsobte šperky dress kódu

Dress kód je veľmi podceňovaná a zanedbávaná záležitosť. Veľa ľudí ani nevie, že opasok k obleku by mal byť rovnakej farby ako topánky. Že spona na opasku by mala ladiť s ostatnými doplnkami. Máte striebornú pracku? Noste striebornú sponu na kravatu. Na klop saka si môžete pripnúť kovový odznačik, tiež z rovnakého materiálu, ako máte manžetové gombíky, pracku a sponu. Hodinky s kovovým náramkom nie sú vhodné k obleku, ani vreckovka v košeli nesmie byť rovnakej farby a vzoru ako kravata. Zaujímajte sa, aké šperky sa hodia k vášmu outfitu. Detaily rozhodujú o vašom celkovom dojme.