Váš chlapček alebo dievčatko rastie ako z vody a tak, ani ste sa nenazdali, je tu čas vybrať preň väčšiu postieľku.

Zvoliť klasický model, staviť na multifunkčné poschodové postele, alebo radšej na čoraz obľúbenejšiu dvojitú posteľ, resp. malú „manželskú“ posteľ? Každá má svoje pre aj proti, preto tu rozhodujú Vaše individuálne potreby. Domácnosti, ktoré zápasia s nedostatkom priestoru, budú iste zvažovať čo možno najúspornejšie alternatívy, iní si zase možno dovolia o niečo väčší prepych. Nenechajte však zvíťaziť iba otázku financií, dbajte na reálne potreby svojej ratolesti a praktickú stránku takéhoto rozhodnutia. Prajeme Vám, aby ste sa rozhodli naozaj dobre a v nasledujúcich riadkoch ponúkame ešte niekoľko dobre mienených rád. 

Ujasnite si priority a reálne zvážte možnosti

V prvom rade starostlivo zvážte, akým priestorom v detskej izbe disponujete, koľko času vlastne Vaše dieťa na lôžku strávi a či vôbec potrebuje mať miesto na prespanie do „rezervy“. Budú u Vás často prespávať jeho kamaráti, alebo Vám iba záleží na komforte a istom nadštandarde?

Uvedomiť si reálne rozmery miestnosti nie je až také samozrejmé, ako by sa mohlo zdať. Skôr, ako sa vyberiete na nákupy, dobre si odmerajte, či budete mať dostatok miesta na prechádzanie okolo postele, prípadne, či sa vymeriate aj so zvyšným nábytkom v izbe.

Vaším cieľom predsa nie je izbu zapratať a nenechať žiadne voľné miesto na hranie, však?

Ak teda disponujete menšou izbou, určite siahnite radšej po klasickom rozmere detskej postele, no pokiaľ chcete mať predsa len lôžko navyše (možno plánujete v budúcnosti súrodenca), skvelou voľbou je poschodová posteľ.

Zbavte sa zbytočnosti

Ak napriek všetkému trváte na väčšej postieľke pre Vaše dieťa, hoci rozmery izbičky nepustia, budete sa musieť zbaviť nejakých veci. Napríklad bielizníka, ktorý zameníte za posteľ s odkladacím priestorom.

Mať totiž viac priestoru na spanie je veľká a dosť podstatná vec. Väčšie lôžka sú pohodlnejšie a tiež rátajú s rastom dieťaťa. Asi sa netreba zvlášť rozpisovať o tom, že posteľ sa nekupuje na jeden rok. 

V prípade, že zakúpite malú „manželskú“ posteľ, možno sa Vám na nej bude zdať spočiatku Váš trojročný syn stratený, ale verte, o pár rokov bude takéto lôžko na nezaplatenie. 

Vyberajte uvážlivo, zohľadnite všetky aspekty a nakúpte tak, aby ste boli spokojný nielen Vy, ale aj Vaše dieťa.

Zdroj: wedo-beds.co.uk/community/single-bed-or-double-bed-which-is-best-for-your-child/

Foto:

files.detskapostel.com/200030397-bd4dbbf482/poschodova%20postel%20MAX%203%20borovica%20cela%20ru%C5%BEove.jpg