Možno ani neviete, no koža je najväčším orgánom ľudského tela a odráža sa na nej nielen vplyv vonkajšieho, ale i vnútorného prostredia. Všetko čo zjete, vypijete a ako sa k vašej pokožke chováte, sa následne prejaví na vašom celkovom vzhľade. Najmä počas týchto horúcich letných dní, kedy je naša pleť intenzívne vystavená slniečku a náchylná k tvorbe akné.

Správna starostlivosť je základ zdravej a čistej pleti

Akné je problémom mnohých mladých dievčat, no i žien v zrelom veku. Na rozvoji nepríjemných pupienkov sa podieľa viacero faktorov. Medzi hlavné príčiny patrí zvýšená činnosť mazových žliaz, premnožené baktérie a prípadný zápal. Dodržiavaním zásad pri ošetrovaní problematickej pleti však môžete dostať prejavy akné pod kontrolu. Správna kozmetika, ktorá je bez alkoholu, prípadne správne zavedená liečba dermatológom je cesta ku krásnej a zdravej pleti. Nepríjemnosti však môže spôsobiť i väčší stres a záťaž, ktoré sú tiež v mnohých prípadoch príčinou vzniku akné. Podmienkou úspešnej liečby je teda znížiť tvorbu kožného mazu, zbaviť sa odumretých buniek a vyčistiť tvár od všetkých nečistôt a baktérií. Pokiaľ máte sklony k tvorbe pigmentácií, v týchto dňoch nezabúdajte na ochranný krém s UV filtrom, ktorý vašu pokožku patrične ochráni. Nezabúdajte, že liečba akné je dlhodobý proces, ktorý však nesmiete zanedbať. Maximálne dôležité je pochopiteľne dodržať hygienu, takže pred čistením pleti si nezabudnite poriadne umyť ruky. Ošetrené miesto vydezinfikujte, najlepšie pleťovou vodou, ktorá neobsahuje alkohol.

Základné prípravky pri liečbe akné:

  • Pleťová voda bez alkoholu (najlepšie z lekárne)
  • Peeling, ktorý je k pleti šetrný
  • Hydratačný krém na problematickú pleť
  • Pleťová maska na zmiernenie príznakov akné pre mastnú a problematickú pleť

Prírodné prípravky k urýchleniu hojenia

Jedným z najefektívnejším pomocníkom, ktorý zlepšuje hojenie pokožky je zinok. V lekárni nájdete zinkovú masť, ktorá je skutočne za prijateľnú cenu. Výborný vplyv má na našu pokožku aj aloe vera, pričom gélovú tekutinu z jeho listov môžete naniesť priamo na problémové miesto alebo si môžete vytvoriť pleťovú masku, ktorá vašu pleť upokojí.

face-up!

Zabudnite konečne na akné

Chceli by ste sa však akné zbaviť jednoduchšie a najmä efektívnejšie? Na trhu je totiž novinka – kozmetický prístroj Face-up!, ktorý vám pomôže pri odstránení neželaných pupienkov na tvári, krku či chrbte. Zlepšuje kvalitu pokožky a účinne vás zbaví kožného mazu, ktorý je hlavnou príčinou nepríjemnosti. Klinická štúdia overila úspešnosť tohto prístroju na pacientoch, pričom pravidelná starostlivosť pomohla vyriešiť ich  problém až na 90%. Stačí vám len 10 minút denne ku krásnej a zdravej pleti.

 

Obrázky: gstockstudio / Dollar Photo Club