Rovnako ako v napätí sledujeme interiérové trendy, ktoré si pre nás rok čo rok prichystajú odborníci, podliehajú vlne štýlu aj svietidlá prinášajúce do našich domovov žiadanú atmosféru. A aké stojace lampy, stolové lampy a lustre ovládnu svet dizajnu tento rok?

Rok 2022 sa bude niesť v znamení symbiózy s prírodou a udržateľnosťou, dôraze na unikátny dizajn, jednoduché tvary, čisté línie a presvetlenosť priestoru.

Svietidlá už dávno nie sú len nevyhnutným prvkom domova, ale aj štýlovým doplnkom, preto na ne nezabúdame ani pri určovaní toho, čím sa v tomto roku riadiť.

Luster Walter - Estilofina
Luster Walter – Estilofina

Buďte jednoducho sofistikovaní – siahnite po minimalistickom lustri

Už dávno pominuli časy, kedy luster do obývačky upútal svojím výrazným, prepychovým a dekoratívnym vzhľadom. Stavte tento rok na jednoduchý luster, menších rozmerov a pravidelného tvaru.

,,Krištáľový luster do obývačky volia naši klienti v prípade vyššej priestrannej miestnosti, do ktorej zariadenia a štýlu sa takýto luster vyslovene hodí. Pre modernejšie obývačky odporúčame nenápadnosť minimalistického dizajnu doplnenú o stojace lampy a stolové lampy, ktoré zaistia rovnomerný rozptyl svetla.

Stolová lampa Aamira - Estilofina
Stolová lampa Aamira – Estilofina

Tento rok jednoznačne ovládne kombinácia industriálneho lustra a lámp s drevenými prvkami.” radí majiteľka e-shopu Estilofina.

Aj keď väčšinou odporúčame striedmosť, pri svietidlách toto pravidlo úplne neplatí. Vyšší počet svetelných zdrojov totiž interiér nielen výborne presvetlí, ale zároveň aj opticky zväčší.

Krištáľový luster premium - Estilofina
Krištáľový luster premium – Estilofina

Kráľ všetkých materiálov – drevo 

Interiérovému dizajnu tento rok dominuje naturálnosť, prírodné materiály a ekológia a inak tomu nie je ani pri svietidlách.

Voľte stojace lampy a stolové lampy s drevenou základňou a textilným tienidlom v odtieňoch hnedej, béžovej, sivej či bielej farby.

Na e-shope obchodu s nábytkom Estilofina si dokonca môžete vybrať lampy vytvorené z recyklovaného dreva, čo je tým najkrajším spôsobom, ako mať doma jedinečný kúsok s príbehom. Rozžiarte vaše domovy aj vy trendmi, pri ktorých nespravíte krok vedľa.

status: Vyberáte domov nové svietidlá? Aj tie sú každoročne ovládané trendmi, ktoré nám prinášajú odborníci zo sveta interiérového dizajnu. Nechajte si poradiť, po čom tento rok určite siahnuť: