Po ťažkých „covidových prázdninách“ a náročnej dištančnej výučbe sa vaše deti opäť môžu tešiť z prítomnosti v školských laviciach. Prezenčná výučba so sebou prináša aj viaceré povinnosti a k nim patrí aj nosenie školskej tašky, v ktorej si žiaci nosia učebnice a zošity. Zvyčajne bývajú pre deti viacej záťažou ako pomocou, ale to sa môže ľahko zmeniť.

Dôležité je prispôsobenie vhodného modelu pre vek dieťaťa. Menšie deti nosia školské aktovky a väčšie deti na druhom stupni využívajú školské batohy v celkom inom štýle. Je dôležité prispôsobiť dizajn a veľkosť. Školské tašky pre prvákov môžete napríklad skombinovať aj s ich peračníkom, boxom na desiatu a ďalšími pomôckami, ktoré by mal v jeho obľúbenom motíve, či už s autíčkami alebo kvietkované s princeznami pre malé prváčky.

Školská aktovka nemusí byť záťažou

Certifikované školské tašky pre tretiakov sú jednoduché a ich kvalita je overená lekármi. Sú prispôsobené vývinu detskej chrbtice a navrhnuté sú tak, aby nespôsobovali takmer žiadnu nežiaducu záťaž. Všetko síce závisí od množstva kníh a zošitov, ktoré je potrebné si nosiť do školy a domov. Batohy majú preto špeciálne spevnené dno, a vďaka tomu sa hneď neopotrebujú. Ich životnosť je dlhšia a učebnice držia pevne, neťahajú sa smerom nadol.

Aj školská pomôcka môže byť potešením

Potešte aj vy svoje deti novou školskou taškou, ktorú budú s radosťou nosiť do školy. Školské tašky pre piatakov sú prispôsobené ich náročnejším potrebám, ich dizajn je jednoduchší a vyberať môžete z rôznych farieb. Školské tašky majú aj reflexné prvky kvôli bezpečnosti za zníženej viditeľnosti. Výhodou sú aj rôzne veľké priečinky oddelené zipsom. Urobte svojim deťom radosť a darujte im tašku, ktorá sa im bude naozaj páčiť. Nech sa im do školy kráča s ľahkosťou a nie so záťažou.