Neodmysliteľnou súčasťou leta sú rôzne druhy zábavných letných športov. Ich ponuka i atraktivita každoročne narastá a my sme pre vás vybrali 5 najobľúbenejších letných športov tejto sezóny. Ktorý je vaším favoritom?

Windsurfing

Windsurfing nájdete takmer na každej modernej vodnej ploche na Slovensku a pri kvalitnom poskytovaní služieb vám všetko športové vybavenie požičajú rovno na mieste. Šport je vhodný pre tých, ktorí sa boja vody.

Paragliding

Teplé počasie praje aj milovníkom lietania na padákoch a rogalách. Na Slovensku nájdete kvalitný paraglidingový klub takmer v každom väčšom meste. Vybavenie pre tento šport je síce drahé, no pri občasnom lietaní si ho môžete vypožičať.

Pedalboarding

Paddleboarding je skvelou alternatívou pre windsurfing v prípade, že na vodnej ploche nie je dostatočný vietor na plachtenie. Vybavenie pre tento vodný šport je cenovo dostupné aj pre amatérskych nadšencov.

Jet ski

Do nášho zoznamu sme sa rozhodli pridať aj jeden typ vodných športov, ktorý môžeme zaradiť medzi motorové, no nevyžaduje toľko priestoru ako napríklad motorový čln alebo jachta. Vodné skútre sú veľmi obľúbené a ich vypožičanie na pár hodín je cenovo dostupné.

Plachtenie

Ako posledné tu máme plachtenie na malých raftoch, ktoré sa veľmi podobá spravovaniu našich riek na klasickom kanoe. V tomto prípade má posádka na plavidle aj plachtu. Pasažieri potrebujú kvalitné oblečenie a obuv.