Tipovanie športových zápasoch v poslednej dobe zaznamenáva obrovský rozmach a dnes si môžete staviť aj na športy, ktoré ste v minulosti mohli sledovať maximálne ako divák. Napriek tomu, si dominantné postavenie drží štvorlístok v zložení futbal, hokej, tenis a basketbal. Z tohto kvarteta je samozrejme najpopulárnejší futbal, ktorý nielen spája národy pri majstrovstvách sveta či Európy, ale aj početnú komunitu stávkarov.

Každý deň si je z čoho vyberať

Stávkové kancelárie každodenne pridávajú do svojej kurzovej ponuky obrovské množstvo futbalových stávok. Zrejme nikoho neprekvapí, že tipujúci si najviac “pochutia” na zápasoch anglickej Premier League, španielskej La Ligy alebo nemeckej Bundesligy. Ponuka futbalových líg je ale oveľa väčšia a celkovo sa ich počet šplhá až k číslu 40. Tradičná ponuka zahŕňa okrem jednoduchých stávok na víťazstvo či remízu aj veľké množstvo odvodených príležitostí. Výnimkou nie sú tipy na počet gólov, čiastočné stávky na výsledok jednotlivých polčasov alebo tip na správny gólový rozdiel. Samozrejmosťou sú aj stávky na góly jednotlivých tímov i na konkrétneho strelca gólu. Pre tých najodvážnejších sú pripravené tipy na presný výsledok zápasu alebo polčas/zápas, na ktoré sa vypisujú vysoké kurzy. Vo vymenovaní stávok by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho. Najlepšie ale urobíte ak sami navštívite weby jednotlivých stávkových kancelári a sami sa presvedčíte o rozmanitosti vypísaných kurzov.

ID-100184572

Liga majstrov je TOP

Okrem toho sa môžete tešiť na zápasy národných pohárov, či na prestížnu Ligu majstrov, ktorá každoročne vzbudzuje obrovský záujem. V týchto prípadoch sa ponuka v závislosti od dôležitosti zápasu rozširuje o tipy na počet žltých kariet, rohov alebo stávky na penaltu či červenú kartu v zápase. Aj kvôli takýmto na prvý pohľad možno kurióznym príležitostiam sa Liga majstrov teší veľkej priazni v tipérskom svete.

Vlani prepísali historické tabuľky hráči Barcelony, ktorí okrem titulu v domácej súťaži i Copa del Rey získali aj ušatú trofej. Tipovať zápasy FC Barcelona sa tak rozhodne oplatilo, veď samotné trio MSN strelilo dokopy viac ako 120 gólov.

Či sa tento husársky kúsok podarí zverencom Luisa Enriqueho zopakovať je veľmi ťažké povedať, no už teraz sa môžeme tešiť na ďalšie parádne súboje. V Španielsku sa o titule s veľkou pravdepodobnosťou rozhodne medzi spomínanou Barcelonou a Realom Madrid. Mimoriadne atraktívne tak budú zápasy, zvané El Clásica. To prvé sa odohrá 8. novembra na štadióne Santiaga Bernabeua v Madride.

Lopta je guľatá a stať sa môže všeličo

Kým na štart španielskej Primera Division si budeme musieť ešte počkať, počas minulého víkendu odštartoval nový ročník anglickej Premier League. Hneď prvé kolo prinieslo úžasné futbalové predstavenie. Padali nádherné góly, a tiež sa zrodilo hneď aj zopár veľkých prekvapení. Prehra Arsenalu s West Hamom 0:2 alebo remíza Chelsea so Swansea 2:2 síce nepotešili tipujúcich, no tieto výsledky opäť raz ukázali, prečo je anglická liga najpopulárnejšia medzi divákmi. Jednoducho povedané – každý môže poraziť  každého. Práve preto sa neustále vzdelávajte, udržujte si prehľad a sledujte každý detail. Gólový priemer na zápas sa v prvom kole vyšplhal na 3 presné zásahy na stretnutie čo je tiež slušné zistenie. Veľké nádeje sa vkladajú aj do 20-násobného majstra Manchestru United, ktorý po odchode Sira Alexa Fergusona hľadá stratenú formu.

 

Foto  pal2iyawit / freedigitalphotos.net